הליכי גישור

חשיבותו של הליך הגישור איננה רק בתוצאה המהירה, היעילה והזולה שהוא מסוגל להשיא בדרך-כלל לצדדים, אלא גם בכך שהגישור יאפשר להם לשקם את מערכת היחסים שנפגמה בעקבות הסכסוך ביניהם.

כאשר אנשים מסוכסכים ביניהם (בנושאים שונים), כמובן שהדרך המומלצת, המהירה, הזולה, והיעילה ביותר היא לדבר האחד עם השני בניסיון לפתור את המחלוקת. הרבה סכסוכים אזרחיים הם עניין של אגו, ולכן באמצעות משא ומתן פשוט ניתן להגדיר את המוסכמות ולצמצם את המחלוקות, ועל-ידי כך להגיע לפתרונות מוסכמים.

 

אלא שניסיון החיים מלמד אותנו שלא תמיד הדבר כך. לעיתים הצדדים החלוקים אינם מצליחים להגיע בכוחות עצמם להסכמות, אבל עוד בטרם הפניה לבית המשפט ישנן דרכים אלטרנטיביות לפתרון המחלוקת. אחת הדרכים הללו היא גישור.

 

‏המקור המשפטי להליך הגישור מצוי בסעיף 79ג לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984‏. זהו הליך שבו צד שלישי ניטראלי מנסה להביא אנשים מסוכסכים באמצעים אזרחיים לעמק השווה.

 

חשוב לדעת כי הליך הגישור הוא רצוני לחלוטין, ולכן לא ניתן לכפות על אדם כלשהו להשתתף בהליך של גישור. יתרה מכך, גם החלטנו להשתתף בהליך של גישור, תמיד תהיה שמורה לנו הזכות להפסיק את הגישור בכל שלב ולפנות לאפיקים אחרים בניסיון לפתור את המחלוקת, כגון פניה לבית המשפט. להשתתפות הרצונית בהליך הגישור יש יתרונות משמעותיים, ובמקרים המתאימים התוצאה שתושג בהליך של גישור תהיה המיטבית עבור שני הצדדים, וגם הדרך תהא קצרה וזולה יותר ביחס לניהול הליך המשפטי.

 

בסוף הגישור, אם ההליך צלח, ייחתם בין הצדדים הסכם שיסיים את המחלוקת והסכסוך ביניהם. כאשר מדובר בהסכם בתוך המשפחה (למשל הסכם גירושין) ההסכם יוגש לבית המשפט לענייני משפחה לצורך אישורו בפסק-דין.

 

ככל שאתם מעוניינים בהליך של גישור הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו. עוה"ד אלחאן משמשת כמגשרת מוסמכת והיא בעלת מומחיות בהליכי הגישור ויישוב סכסוכים ומייצגת השקפת עולם של פתירת עימותים רגשיים במהרה ושאיפה כי שני הצדדים יסיימו בעמדה הטובה ביותר. כמו כן, לאלחאן ידע רב בתחומים הרלוונטיים להצלחת כל גישור, לרבות ידע בתחומי הכלכלה, הכספים והזכויות הפנסיוניות.

 

חשוב ולהדגיש - הליך של גישור דורש ידע, רגישות ומומחיות רבים, כך שמומלץ לפנות למגשר מקצועי ומיומן, אשר ינהל את ההליך בצורה מהירה, רגישה ויעילה לטובת שני הצדדים.