חיפוש
  • עו"ד יצחק בן-חיים

משרד עורכי-הדין הפר את הסכם ההעסקה עם העובד ולכן ישלם פיצויים.

עודכן ב: 28 אפר 2018

הנטייה של כולנו היא לחשוב על חוקי המגן בדיני העבודה כחוקים שמטרתם להגן על העובד החלש. מסתבר שגם עורכי-דין זקוקים לעיתים להגנה.לקוחה של משרדנו, עורכת-דין צעירה בתחילת דרכה, ניהלה משא ומתן עם משרד עורכי-דין מאחת מערי הצפון לצורך קבלה לעבודה. בתום הליך המיון הודע לה על קבלתה לעבודה כעורכת-דין במשרד, אולם יום אחד בלבד לפני תחילת העבודה נאמר לה שהמשרה בוטלה וכי היא לא תתחיל בעבודתה.


בשמה של העובדת הגשנו תביעת פיצויים לבית הדין לעבודה בחיפה בה טענו כי משרד עורכי-הדין הפר את הסכם ההעסקה עם העובדת, שכן לעובדת כלל לא ניתנה ההזדמנות להתחיל בעבודתה ולהוכיח את כישוריה. עוד טענו כי עם ההודעה לעובדת על קבלתה לעבודה "קשר" המשרד את העובדת אליו וגרם לה לדחות הצעות עבודה אחרות, ובכך גרם לה נזק.


בעת הדיון בפני בית הדין לעבודה טענו כי על צדדים לחוזה עבודה חלה חובת תום הלב שקבועה בסעיפים 12 ו- 39 לחוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג-1973. "משמעותה של החובה לקיים חוזה בתום לב ובדרך מקובלת היא, כי הצדדים ליחס החוזי חייבים לנהוג זה כלפי זה ביושר, בהגינות ועל פי המקובל על בעלי חוזה הוגנים... על בעלי החוזה לפעול להגשמתה של כוונתם המשותפת, תוך נאמנות ומסירות למטרה שעמדה לנגד עיניהם, ותוך עקביות בהגשמת ציפייתם המשותפת הסבירה" (בג"צ 59/80 שירותי תחבורה ציבוריים באר שבע נ' בית הדין הארצי לעבודה ואח').


בית הדין לעבודה קיבל את התביעה וחייב את המעביד בתשלום פיצויים.

המעביד פגע בזכויות העובד שלכם? הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו לשם קבלת ליווי צמוד ותומך לכל אורך הטיפול בתיק. נא צרו עמנו קשר בטל': 04-9001555 או בהודעת דוא"ל: bhkhlaw@gmail.com.


21 צפיות