חיפוש
  • עו"ד יצחק בן-חיים

עורך-הדין שכתב מכתב משמיץ ומבזה נתבע בגין לשון הרע ושילם פיצויים.

חופש הביטוי הוא מהערכים החשובים והמקודשים ביותר בדמוקרטיה, אולם חופש הביטוי הוא לא חופש הביזוי, וגם לחופש הביטוי יש מגבלות. את הלקח הזה למד על בשרו עו"ד פלוני....


משרדנו ייצג אדם ששימש כמנהלה של חברה קטנה לאספקת שירותי צילום מסמכים ותוכניות. ביום מן הימים פנה אל החברה עו"ד חיפאי ובאמצעות האדריכל שלו הזמין מהחברה צילום של גרמושקה לצורך קבלת היתר בניה לביתו שבקריות - עבודה שהסתכמה בעלות של מאות שקלים בודדים. לאחר שהעבודה בוצעה וסופקה לעוה"ד, הוא סירב לשלם עליה (בטענה שהאדריכל הוא שצריך לשלם), ולכן לא היתה כל ברירה אלא להגיש נגדו תביעה לבית משפט השלום בנצרת. בתום ההליך ניתן פסק-דין שבו התקבלו טענות החברה ועוה"ד החיפאי חוייב לשלם לה סך של 800 ₪.


אלא שבכך לא מסתיים סיפורנו. לאחר מספר ימים שלח עוה"ד לחברה צ'ק בדואר, אליו צירף מכתב המיועד למנהל החברה, בו איחל למנהל במילים אלה ממש כי: "תשתמש בכספים אלה אך ורק לצורך טיפולים אונקולוגיים במחלת סרטן הלבלב ו/או הכבד אשר לה אתה ראוי ולתרופות, אשר בעזרת השם לא תועלנה". המנהל ההמום, הנסער והכואב פנה אל משרדנו ובשמו הגשנו כנגד עורך הדין תלונה ללשכת עורכי-הדין וכן תביעה נוספת לבית המשפט, והפעם בגין לשון הרע, ובה דרישה לפצות את לקוחנו בעקבות המכתב המביש, המשפיל והמשמיץ שנשלח לו, תוך כדי פגיעה גסה בזכויותיו, בכבודו ובשמו הטוב.


בסופו של ההליך קיבל בית המשפט את תביעתנו וחייב את עוה"ד לשלם ללקוח משרדנו פיצויים בשל לשון הרע. כלומר, עוה"ד שקילל וגידף בעת שחוייב בתשלום של 800 ₪ נאלץ לשלם כעת סכום של כ- 20 אלף ₪ נוספים. זהו צדק בהתגלמותו.


נתקלתם בלשון רעה כנגדכם? הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו לשם קבלת ליווי צמוד ותומך לכל אורך הטיפול בתיק. נא צרו עמנו קשר בטל': 04-9001555 או בהודעת דוא"ל: bhkhlaw@gmail.com.


70 צפיות