תביעות נזיקין וביטוח

בן-חיים את חלדי – משרד עורכי דין, נוטריון וגישור, המורכב משלושה עורכי דין ומצוות משפטי איכותי, נותן מספר שירותים בתחום דיני הנזיקין והביטוח, לרבות תביעות בגין תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות במרחב הציבורי (רחבי העיר, קניונים וכו'); תביעות רשלנות; תביעות בגין נזקי רכוש (תאונות לרכב, פריצות, גניבות ועוד); תביעות בגין הפוליסה לביטוח תאונות אישיות תלמידים ופוליסות אובדן כושר עבודה; תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי ועוד.  

למרבה הצער, מקרים שבהם אנו או הקרובים לנו נפגעים בתאונות הם רבים ומגוונים, ולעתים הם מותירים אותנו מתוסכלים וחסרי אונים בשל הצורך להתמודד - דווקא באותה תקופה קשה שבה אנו חווים פגיעות גופניות ונפשיות ונזקקים לתמיכה - גם עם הביורוקרטיה המסורבלת של מוסדות שונים וחברות ביטוח. מה עושים?

"תאונות פוגעות במרקם ובאיכות החיים של כולנו. כאשר מדובר בפגיעות קלות, ניחא. סביר להניח שלאחר מספר ימים נשוב לבריאות תקינה ונוכל לשוב לשגרת חיינו. אבל, למרבה הצער, ישנן גם תאונות חמורות יותר שעלולות להוביל לפגיעות ממושכות יותר, ואפילו לנכויות צמיתות".

- עו"ד יצחק בן-חיים

בהתרחשות תאונה נמצא את עצמנו במצבים של בהלה ובלבול, מה עוד שתמיד יימצאו סביבנו אנשים "שישמחו" לתת לנו עצות - לפעמים גם סותרות, דבר שרק יגביר את הבלבול והמבוכה שבהם אנו שרויים ממילא. ולכן, הדבר החשוב ביותר בעת תאונה הוא לשמור על שלווה וקור רוח (ככל שאפשר), לא לאבד את העשתונות ולדאוג לפנות (או להתפנות) באופן מיידי לקבלת טיפול רפואי. בריאותכם היא הדבר החשוב ביותר, ובכל יתר הדברים יהיה די והותר זמן לטפל לאחר מכן.

 

לאחר קבלת הטיפול הרפואי הראשוני, או כבר במהלכו, רצוי לפנות למשרד עורכי-דין מקצועי ומיומן לשם התייעצות ובחינת אפשרויות הטיפול בתיק. את הפניה להתייעצות רצוי לבצע מוקדם ככל האפשר, שכן ההחלטות שתקבלו בשלבים המוקדמים שלאחר התאונה ישפיעו בהכרח על גובה הפיצוי שיתקבל בסופו של הטיפול בתיק, אם בכלל יתקבל. זכרו תמיד כי טעויות שנעשות בשלבים המוקדמים של תחילת הטיפול הן קשות לתיקון לאחר מכן, ולעיתים הן גם בלתי ניתנות לתיקון.

 

השאלות שעומדות בבסיס כל תיק נזיקי הן מסובכות ומורכבות ודורשות מומחיות רבה מצד עורך הדין המטפל. כך למשל, יש לתת את הדעת לשאלות כגון - האם מדובר בתאונת דרכים או לא? האם מדובר בתאונת עבודה? האם ישנו גורם שאחראי לפצות בגין התאונה? האם קיימת פוליסה לביטוח תאונות אישיות? מהם תחומי הרפואה שבהם נידרש לחוות דעת רפואית? האם התאונה הותירה נכות רפואית ומה שיעורה? ועוד כהנה וכהנה שאלות רבות וחשובות שתשובה מוקדמת עליהן יכולה לשנות לחלוטין את התוצאה הסופית של התיק.

במשרדנו תקבלו ליווי צמוד ותומך לכל אורך הטיפול בתיק הנזיקין, ובמגוון תביעות הנזיקין והביטוח: תביעות בגין תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות במרחבים ציבוריים (ברחבי העיר, בקניונים, בפארקים ועוד); תביעות רשלנות; תביעות בגין נזקי רכוש (תאונות לרכב, פריצות, אובדן וגניבות ועוד); תביעות בגין הפוליסה לביטוח תאונות אישיות תלמידים ופוליסות אובדן כושר עבודה; תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי ועוד.   

חשוב לשוב ולהדגיש - תביעות נזיקין הנן מורכבות ודורשות מומחיות רבה, כך שהאמור לעיל איננו יכול להוות תחליף לייעוץ על-ידי משרד עורכי-דין מקצועי ומיומן, אשר ילווה אתכם לכל אורך התביעה.